Duygulu ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette önce ‘Fırat Tanıtım Filmi’ gösterildi. Hemen ardından İstanbul Çevre ve Şehircilik Müdürü Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Saraybosna Şehit Asker Çocukları Eğitim Vakfı’nı İstanbul’a davet etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Öğrencileri modern tesislerinde ağırlayan Dr. Nevzat Demir, “Sizler bizim misafirlerimiz değil, kardeşlerimizsiniz. Nasıl ki kardeşler birbirleriyle yürek yüreğe, gönül gönüle bağlanmışlarsa, biz de size öyle bağlıyız. Sizin acınız acımız; sevinciniz sevincimizdir.” dedi.

Öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları da yanıtlayan Dr. Nevzat Demir’e; program sonunda, Şehit Asker Çocuklarının duygularının dile getirildiği bir ‘teşekkür mektubu’ verildi.

Öğrencilerin bu jestlerinden duygulanan Dr. Nevzat Demir, “Sizler bizim kardeşlerimizsiniz ve kardeşler de birbirlerinin acısına her zaman ortak olmalıdır.” dedi.

Daha sonra, davetliler için hazırlanmış olan hediyeleri taktım eden Dr. Nevzat Demir, bütün Saraybosnalı öğrencilerle tek tek ilgilendi ve hatıra fotoğraf çektirdi.

Davetliler, bir başka programa katılmak üzere Fırat tesislerinden ayrıldılar.

WINHOUSE E-BÜLTEN

Winhouse ile ilgili haber, duyuru ve kampanyalar ile ilgili bilgilerden haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmak yeterli.

E-BÜLTEN KAYIT