Fırat AR-GE'nin temel görevi, müşterilerin mevcut ve gelecekte oluşabilecek isteklerine, belirlenen standartlarda ürün üretimi için gerekli projeleri geliştirmek ve buna bağlı yatırımları yapmaktır. Yatırımlardaki temel kriterimiz, ideal kalite - maliyet performansını yakalamaktır. Teknolojiye yaptığımız büyük yatırımlar sayesinde ürün çeşitliliğiz sürekli gelişmekte olup 4500 adettir.

Fırat Plastik AŞ, Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış 100'e yakın patent ve faydalı model belgesine sahiptir.

AR-GE'miz, yurt içi ve yurt dışındaki üniversiteler, araştırma kuruluşları ve enstitüler ile sürekli işbirliği içindedir. Bilgi paylaşımını daha etkili sürdürebilmek amacıyla yurtiçi ve yurtdışındaki fuar, konferans, seminer ve kongrelere katılmaktadır. Avrupa Birliği destekli "Çerçeve Programları" bünyesindeki faaliyetlerimiz ve dâhil olduğumuz proje gruplarındaki çalışmalarımız ile sadece ülkemizin değil, dünyanın ihtiyacı olan malzeme, ürün ve teknolojilerin geliştirilmesine liderlik etmekten gurur duyuyoruz.

WINHOUSE E-BÜLTEN

Winhouse ile ilgili haber, duyuru ve kampanyalar ile ilgili bilgilerden haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmak yeterli.

E-BÜLTEN KAYIT