Pencerelerimi değiştirmek istiyorum nelere dikkat etmeliyim?

Faydalı Bilgiler

Pencere alınırken estetiğin yanı sıra pencerenin fonksiyonelliği ve yalıtım özelliklerine dikkat edilmelidir. İyi yalıtım sağlayan bir pencere görselliğin yanı sıra kazanç sağlamanızı sağlayan bir yatırım elemanıdır. Evinizin iç ortamına veya binanızın dış estetiğine uygun ahşap görünümlü pencereler de uygulayabilirsiniz. Ahşap görünüm sadece istediğiniz bir yüzeye uygulanabilirken çift yüzeye birden de uygulanabilmektedir. Binanızın bulunduğu bölge, konum ve yüksekliğine bağlı olarak pencerenize statik hesabı yaptırarak uygun yardımcı malzemelerin kullanılması da daha sonradan oluşacak ısı, ses ve su yalıtım problemlerini ortadan kaldırmış olacaktır.

Satış noktası tercihi yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Faydalı Bilgiler

Pencerelerinizin garanti kapsamında olabilmesi ve usta bir işçilik ile monte edilebilmesi için www.winhouse.com.tr internet sitesinde yayınlanan üretici bayilerimiz ile temasa geçebilirsiniz.

Profil serisi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Faydalı Bilgiler

Profil serisi seçerken profilin yükseklik ve odacık sayısı yalıtım değerlerini etkileyen en önemli etkenlerdir. Yükseklik ve odacık sayısı arttıkça yalıtım değerleri artmaktadır. Binanızın konumu ve yüksekliğine göre 60 mm – 70 mm – 75 mm ve 80 mm’lik serilerimizi kullanmanız uygun olacaktır. 60 mm’lik serimiz 4 odacıklı, 70 mm’lik serimiz 5 odacıklı, 75 ve 80 mm’lik serilerimiz ise 6 odacıklıdır.

Cam seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Faydalı Bilgiler

Cam bir pencerenin en önemli elemanlarından birisidir. Çünkü pencerenin ısı yalıtım değerinin iyi ya da kötü olmasını etkileyen en önemli eleman camdır. Öncelikle pencereniz eğer dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırıyorsa ( yani oda içi ara bölmelerde kullanılmıyorsa ) kesinlikle çift cam olmalıdır. Her çift cam aynı ısı yalıtım değerine sahip değildir. 4 – 12 – 4 mm ve 4 – 16 – 4 mm ölçülerinde olan klasik çift camlar en çok kullanılan camlardır. Bu ölçüler sırasıyla şu anlama gelmektedir; 1. camın kalınlığı – ara boşluğun kalınlığı – 2.camın kalınlığı. Çift camınız tek yüzeyi lamine kaplamalı olursa ısı yalıtım değeri iki katı kadar artmaktadır. Ülkemizde kullanımı az da olsa Avrupa’da yaygın olarak kullanılan ve Argon gaz dolgulu camlarda ise yalıtım değeri en iyi seviyededir.

Cam alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir husus ise garanti süresidir. Camlarda garanti süresi 10 yıldır ve bunun geçerli olması için garanti belgenizi mutlaka alınız.

PVC Pencerede garanti süresi nedir?

Faydalı Bilgiler

PVC Pencere alırken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise garanti süresidir. Pencerelerde garanti süresi en az 2 yıldır. Bunun geçerli olabilmesi için bayiiniz ile sözleşeme yapınız ve garanti belgenizi mutlaka isteyiniz.

PVC Pencere insan sağlığına zararlı mıdır?

Faydalı Bilgiler

PVC pencere insan ve çevre sağlığına dost bir yapı elemanıdır. Montajı yapıldıktan sonra etrafa hiçbir gaz salınımı yapmaz. Boya, vernik gibi kimyasalları yüzeyinde bulundurmadığından insan sağlığına dosttur. Günümüzde birçok ev eşyası, çocuk oyuncaklar hatta kan torbalarının bile PVC’den yapıldığını düşünürseniz PVC tamamen doğaya ve insan sağlığına dost bir malzemedir

Pencerelerimi 1 sene önce yaptırdım ancak evime taşınmadığımdan koruyucu folyoları sökmedim şimdi söktüğümde altına geçen izleri temizleyemiyorum

Faydalı Bilgiler

PVC Pencerelerinizin üzerinde bulunan koruyucu folyoların amacı taşıma esnasında meydana gelen darbelerden pencerenizi korumaktır. Koruyucu folyonun üzerinde de yazdığı üzere montajdan hemen sonra sökülmesi gerekmektedir. Sökülmediği durumda ise güneş ve hava koşullarının etkisi ile koruyucu folyo üzerindeki tutkal ve boyalar profilinizin yüzeyine geçebilmektedir. Bu iz ve lekeleri daha sonra temizlemek mümkün olmamaktadır.

PVC Penceremi temizlerken ne kullanmalıyım, bakım yapmalı mıyım?

Faydalı Bilgiler

PVC Pencerelerinizi temizlerken sıvı deterjanlar kullanılabilir. Beyaz bir bez yardımı ile contalara değdirmeden pencerelerinizi temizlemenizi öneriyoruz. Kesinlikle çamaşır suyu, tuz ruhu, toz deterjan tarzı temizleyiciler kullanmayınız. Bunlar PVC pencerenizin çizilmesine ve renginin bozulmasına sebebiyet verecektir. Bakım olarak aksesuarlarınızı 6 ayda bir ince makine yağı ile hareketli kısımlarını yağlamanız yeterli olacaktır.

PVC Penceremde kauçuk conta mı yoksa gri conta mı kullanmalıyım?

Faydalı Bilgiler

PVC Pencerelerde iki tür malzemeden üretilen conta kullanılmaktadır. Birincisi kendini kanıtlamış ve en iyi kalıcı deformasyon değerine sahip malzemeden üretilmiş olan EPDM kauçuk conta diğeri ise halk dilinde gri conta olarak adlandırılan TPE gri contadır. Her ikisi de gerekli performans testlerini başarı ile tamamlamıştır. Ancak kauçuk contanın soğuk ve sıcak dayanımı ve kalıcı deformasyon bakımından ömrü plastik contadan daha yüksektir.

Kauçuk conta kullanmanız durumunda temizlik yaparken contalarınızı nemli bir bezle deterjan kullanmadan temizlemenizi öneririz.

WINHOUSE E-BÜLTEN

Winhouse ile ilgili haber, duyuru ve kampanyalar ile ilgili bilgilerden haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmak yeterli.

E-BÜLTEN KAYIT