2003 yılında SGS firmasından, TS EN ISO 14001:2004 'Çevre Yönetim Sistemi' belgesini alan FIRAT PLASTİK, çevre sağlığına olan hassasiyetini ulusal ve uluslararası düzeyde onaylatmıştır.

FIRAT PLASTİK, bünyesinde hayata geçirdiği çevre bilincini, yalnızca kendi sınırları içerisinde tutmayıp, bu bilinci bir çevre politikası haline getirerek komşuları, tedarikçileri ve müşterileri ile de paylaşmaktadır. Özellikle kullanıcılarına yönelik düzenlediği yurt içi ve yurt dışı seminerlerinde çevre sorunlarına yönelik yaptığı çalışmaları ve çevre sağlığına verilmesi gereken önemi öncelikle iş ortakları ile paylaşmaktadır.

Fırat Plastik ürünleri ve ambalajları %100 geri dönüştürülebilir niteliktedir. FIRAT; müşterilerini, tedarikçilerini ve tüm paydaşlarını ürünlerinin ve ambalaj atıklarının nasıl geri kazandırılacağı konusunda bilgilendirir.

Çevre mühendislerimizce oluşturulan “Çevre Grubu” tarafından hazırlanan Çevre Yönetim Programları ve Çevre Sağlığını Korumaya Yönelik Projeler FIRAT Plastik bünyesinde hayata geçirilmektedir.

Tüm ulusal ve uluslararası Çevre Mevzuatı Direktiflerine ve Çevre Yönetmeliklerine uyacağını taahhüt eden FIRAT PLASTİK, tüm yasal yükümlülüklerini yerine getirerek, yasal değerlendirme raporlarını da ilgili bakanlığa beyan etmektedir.

2006 yılında hazırladığı çevre projesi ile ISO ('İstanbul Sanayi Odası) tarafından 'Çevre Teşvik Ödülü'ne lâyık görülen FIRAT PLASTİK, gerçekleştirdiği tüm yatırımlarında, her zaman çevre sağlığına verdiği önemi ön planda tutmakta ve bu konuya gereken duyarlılığı göstermektedir.

FIRAT PLASTİK, tüm faaliyetlerini kapsayan ve ISO 14001 standardı gereklerini karşılayan bir Çevre Yönetim Sistemi kurmuştur ve işletmektedir. Çevre unsurlarının değerlendirilmesi sonucu çevre riski yüksek görülen konuları bu sistem içerisinde yönetmektedir.

FIRAT PLASTİK Olarak,

  • Atıklarımızı azaltarak, verimliliğimizi artırarak çevre performansımızı sürekli iyileştirmeyi,
  • Faaliyetlerimizle ilgili ulusal ve yerel düzenlemeler ile ürünlerimizle ilgili Avrupa Birliği direktiflerine uymayı,
  • Faaliyetlerimize ilişkin çevresel risklerin belirlenerek çevrenin korunmasını, doğal kaynakların etkin ve verimli olarak kullanılmasını, 
  • Kirliliği kaynağında yok ederek önlemeyi,
  • Yeni yatırımların seçiminde çevre etkilerini seçim kriteri olarak değerlendirmeyi,
  • Çalışanlarımızı, müşterilerimizi, tedarikçilerimizi ve bayilerimizi Çevre Yönetim Sistemimiz konusunda bilgilendirerek çevre bilinçlerini artırmayı, taahhüt ediyoruz.
WINHOUSE E-BÜLTEN

Winhouse ile ilgili haber, duyuru ve kampanyalar ile ilgili bilgilerden haberdar olmak için aşağıdaki formu doldurmak yeterli.

E-BÜLTEN KAYIT